Tuesday, February 23, 2016

Podpis Lecha Wałęsy

Sprawa teczek TW Bolka rozpala opinię publiczną w Polsce od ubiegłego tygodnia. Tematyką tego bloga nie jest prawda historyczna, nie zamierzam też dokonywać żadnych ocen w materii współpracy Lecha Wałęsy z SB. Niemniej jednak warto nadmienić, że jest aspekt sprawy, który dotyczy praw własności intelektualnej. W dniu 13 marca 2015r. Lech Wałęsa złożył do Urzędu Patentowego wniosek o udzielenie prawa ochronnego na znak towarowy stanowiący w istocie wzór jego podpisu (po lewej). Znak otrzymał nr zgłoszenia Z.440207 i zgłoszony został dla usług w klasach 41: publikowanie książek, organizowanie i prowadzenie kongresów, organizowanie i prowadzenie seminariów, organizowanie i prowadzenie sympozjów i 45: badania prawne. 

Powszechnie wiadomo, że należy badać podpis danej osoby w danym okresie, jest to jednak pewien punkt odniesienia dla chętnych, chcących pobawić się w grafologów.

2 comments:

  1. Jak sprawdziłem ten znak towarowy uzyskał właśnie ochronę. Swoją drogą w rejestrach można znaleźć prawdziwe perełki. Jakiś czas temu trafiłem na zgłoszenie "Zamach smoelński": http://znakitowarowe-blog.pl/zamach-smolenski-urzad-patentowy/

    Na tą chwilę status: umorzenie postępowania. Może poszło o wykaz towarów, bo takiego pojęcia jak "relacje publiczne" nie ma w klasyfikacji nicejskiej.

    Pozdrawiam

    ReplyDelete
  2. Zawsze mnie to dziwi: po co rejestruje się takie znaki - To takie powierzchnowne (albo w istocie brak zrozumienia) o co chodzi w ochronie prawa do znaku towarowego.

    ReplyDelete